راهنما

برای استفاده بهتر از سایت لطفا این راهنما رو تا انتها مطالعه کنید.

هشتگ

ابتدای هر آموزش سطح آموزش بصورت هشتگ مشخص شده. با کلیک رویِ هشتگِ موردِ نظر تمامیِ آموزش‌هایی که در اون سطح هستن رو مشاهده میکنید.

مثلا اگه فقط دنبالِ آموزش‌هایی با سطحِ متوسط هستید کافی‌ست رویِ هشتگِ متوسط کلیک کنید.

اگر تازه کار هستید هشتگ‌ها راهنما خوبی برای شما هستند. از هشتگ مقدماتی آموزش‌ها رو شروع کنید و کم‌کم آموزش‌هایِ حرفه‌ای‌تر رو بخونید.

ویدیو

سعی میکنم تا حدِ امکان اولِ هر آموزش یک ویدیو از پروژه نهایی براتون آماده کنم. با مشاهده ویدیو بهتر میتونید تشخصی بدید آموزش مناسبتون هست یا نه. همچنین یک ایده کلی از نتیجه کار پیدا می‌کنید. اگه داخلِ آپارات عضو هستید هم میتونید کانالِ سایت رو دنبال کنید و به دیگران هم معرفی کنید.

کانالِ آپارات

برچسب

کلمات کلیدی هم کاربردی مشابه با هشتگ دارن ولی آموزش‌ها رو بر اساسِ سطح‌شون دسته‌‌بندی نمیکنن بلکه بر اساسِ موضوع این کارو میکنن.

مثلا برچسبِ محیطِ توسعه تمامِ آموزش‌هایی رو نشون میده که به نحوی به محیطِ توسعه مربوط هستن یا صحبتی در این خصوص در اون‌ها شده

دسته‌بندی

دسته‌بندی حالتِ کلی‌ترِ برچسبه. یک پست میتونه چندتا برچسب داشته باشه ولی عموما یک یا دو دسته‌بندی داره. همچنین دسته‌بندی نشون میده ماهیتِ درس چیه. اگه مثلا پستی در دسته‌ی متریال دیزاین قرار بگیره و برچسبِ محیطِ توسعه داشته باشه نشون میده این پست به طورِ کلی راجع به متریال دیزاین هست ولی در اون صحبتی هم راجع به محیطِ توسعه شده.

دسته بندی‌ کمک میکنه وقتتون برایِ کسایی خوبه که دنبالِ مطالعه موضوعی هستن.

سورس کد

سورس کدها همه رویِ گیت‌هاب قرار خواهند گرفت. برایِ مثال سورسِ آموزش‌های متریال رو میتونید اینجا مشاهده کنید.

شما حق دارید از کدها تحتِ لایسنسِ آپاچی استفاده کنید. همچنین میتونید هر قابلیتی که فکر میکنید جنبه آموزشی داره و به دردِ بقیه میخوره رو به اضافه کنید و pull request بدهید. فقط توجه کنید برای اضافه کردنِ بخشی به برنامه حتما در یک پکیجِ جدا این کار رو بکنید. اگر نیاز دارید رویِ کدهایِ من تغییری ایجاد کنید بصورتِ ماژولار این کارو بکنید و با کامنت گذاری مشخص کنید که این تغییرات بخشی از آموزش‌هایِ سایت نیستن. همچنین اگر تغییراتتون رو در اکتیویتی‌ِ جدید و مخصوصِ خودتون اعمال می‌کنید نیازی نیست از داخلِ اکتیویتیِ اصلی لینک بدید. من بعد از بررسی requestتون خودم این کارو میکنم.

مهم: هر آموزشی که رویِ سایت قرار میگیره یک پروژه مخصوص به خودش رو تویِ گیت‌هاب نداره. مثلا تمامِ آموزش‌هایِ متریال رویِ یک پروژه انجام میشه و فقط همین یک پروژه رویِ گیت‌هاب قرار میگیره.