درباره

واقعا درباره نوشتن کارِ سختیه.

وقتی آدم میخواد توی چند خط خودش رو تعریف کنه یا موفق نمیشه و احتیاج به شجاعت زیادی داره تا بپذیره که موفق نشده حتی درباره خودش بنویسه. و یا بدتر از اون موفق میشه. و احتمالا مایوس از خودش می‌بینه که تمام اون “من‌“ی که فکر میکنه هست توی چند خط میشه خلاصه کرد.

من وقتی توی یک جمع جدیدی پیش میاد که ازم میخوان خودم رو معرفی کنم دچار این وسواس میشم. از یک طرف دوست ندارم بپذیرم میتونم انقدر کوچک باشم که خودم رو در چند دقیقه یا جمله تعریف کنم و از طرفی نمیخوام به این فکر کنم که اگر الان مثل دیوونه‌ها داد بزنم و از موقعیت فرار کنم بعدا چه عواقبی در انتظارمه!

معمولا وقتی از بیشتر آدم‌ها میخوای که خودشون رو تعریف کنن از چیزهایی میگن که بهش افتخار میکنن و یا شاید توی اون محیط موضوعیت داره.

مثلا اگر پدرتون شما رو به جایی معرفی کرده باشه احتمالا صحبتتون رو اینطور آغاز کنید که پسر فلانی هستم.. چون احتمالا بیشترین موضوعیت رو با حضور شما توی این جمع پسرِ پدرتون بودن داره!

اما عموما ما برای معرفی خودمون از چیزهایی استفاده میکنیم که بدستشون آوردیم. از دانشگاهی که درس خوندیم و از شغلمون یا تخصصمون. یا از جامعه‌هایی که ازشون اومدیم. ایرانی بودنمون. دانشجو یا محصل بودنمون و…

این همه پر حرفی کردم که از زیر نوشتن درباره خودم فرار کنم. در نهایت اکتفا میکنم به معرفی بخشی از خودم که با این سایت هم موضوعیت داره.

اسم کاملم طاهر خواجه حق‌وردی هست. در کامل بودن این اسم همین بس که توی خیلی از فرم‌های اداری که ۱۰ تا خونه برای نام خانوادگی دارن اسم کامل من جا نمیشه! برنامه‌نویسی رو از ترم یک تو دانشگاه شهیدبهشتی شروع کردم. اندروید رو با یک مجموعه ویدیو از سایت coursera شروع کردم و کم‌کم با دیدن ویدیو‌های مختلف و خوندن وبلاگ‌ها و سایت‌های مختلف توی اندروید پیشرفت کردم. در حال حاضر تو رشته MBA درس میخونم و شغلم هم برنامه‌نویس اندروید هست که بصورت فریلنس پروژه میگیرم و انجام میدم. میتونید اطلاعات کامل‌تری رو هم از لینکدینم به دست بیارید. همچنین یک وبلاگ هم دارم که راجع به مسائل مختلف توش می‌نویسم که میتونید بهش سر بزنید.

 البته احتمالا شما نیومدید تو قسمت درباره که درباره‌ی من بدونید و می‌خواید درباره این سایت بدونید. برای همین تا بیشتر احساس نکردید دچار نارسیسیسم هستم دست از صحبت کردن از خودم برمیدارم.

مادرم همیشه به من می‌گفت وقتی چیزی رو خوب یادگرفتی که بتونی اون رو یاد بدی. البته احتمالا این یک جمله معروف از یک آدم معروفه! و همه ما بارها توی مدرسه و دانشگاه از افراد مختلف این جمله رو شنیدیم. ولی خب چون مشهورترین آدم (برای من) که این جمله رو ازش شنیدم مادرم بوده من ازش نقل کردم.

همیشه این برای من یک اصل بوده که برای خوب یادگرفتن باید بتونم یاد هم بدم. و البته بارها در عمل تجربه کردم وقتی چیزی رو به کسی یاد میدم خودم هم تسلط بیشتری روی موضوع پیدا میکنم و در خلال یاد دادن بخش‌هایی رو که خوب بلد نیستم رو شناسایی میکنم.

بنابراین این سایت رو با هدف یادگرفتن و یاددادن اندروید راه اندازی کردم.

هیجان‌انگیزترین چیزهایی که من توی برنامه‌نویسی یاد گرفتم، از انسان‌هایی بوده که یک روزشون رو بین مثلِ آدمِ سالم گذروندن و آموزشِ برنامه‌نویسی نوشتن دومی رو انتخاب کردن. و انتخاب اون روزشون تونسته انتخاب‌های روزهای دیگه‌ی زندگی من رو تحت تاثیر قرار بده.

و برای احترام به انتخابِ اون روزِ این انسان‌ها من هم سعی می‌کنم روزهایی رو مثل اون‌ها بگذرونم تا شاید تنها یک برگ توی این درختِ آموختن نباشم.